כמה ביטוחי בריאות יש לך? הסודות הכמוסים של תשלומי הביטוח הכפולים

דני טל 17/11/2011

אחריות אישית הינה תכונה חשובה ומרביתנו מבקשים להגן על משפחתנו באמצעים העומדים לרשותנו. אך פועלים כך שלעיתים התוצאה הפוכה.

נוצר מצב, שהחברות גובות תשלומים בגין אותם כיסויים בפוליסות שונות וכפולות (ויותר) , בעוד הסיכון אחד והתגמול ישולם רק פעם אחת בקרות המקרה ומדובר בתביעה הנוגעת למרבית הציבור ועשויה לחשוף נזק כלכלי ממשי של אלפי ולעיתים שלרבבות אלפי ₪ למרביתנו ללא ידיעתנו.

תופעה זו המתגלית במהלך בדיקות תשלומים לחברות ביטוח ע"י חברות ייעוץ חיצוניות,או כשכבר מאוחר מידי, נפוצה בעיקר אצל בעלי משפחות אחראיים אשר חרדים לגורל הכלכלי הצפוי למשפחתם בעת מחלה של אחד מהמשפחה או אובדן כושר העבודה  של ההורים.

אנו חשופים לאסונות ומקרים טרגיים ולחברות ביטוח המציעות לנו  מענה לצורך בהשתלה בתרופה יקרה או בניתוח וכדומה ומציעות לנו פתרונות במחיר של "החל משקל ליום".
אנו ממהרים לרכוש תוכניות שונות ומשונות מבלי שנבין את הכיסויים בהן, במקום העבודה, בביטוחים קופ"ח המשלימים ובעידוד סוכני ביטוח ומוכרנים המנצלים חרדתנו ומוכרים לנו פוליסות ללא בדיקה והתאמה לצרכים שלנו, לכולם נשלם עשרות מאות שקלים מידי חודש, במקרים רבים בכפילות.

הצטרפות לביטוח קבוצתי, כאילו "נבדק והומלץ ע"י הוועד" פסולה, שהרי הארגון מעודד לרכוש הביטוח גם משום הלחץ והתניית חברת הביטוח בהצטרפות רוב העובדים.
מבלי  שבוצע ניתוח צרכים לכל עובד בנפרד וללא בדיקת התכנות לכפל תשלום עם ביטוח פרטי, ביטוח במסגרת ביטוח משלים או אפילו במסגרת ביטוח קבוצתי נוסף של בן/בת זוגו.

וה"על חשבון המעביד " אינו חינם ממש. ברוב המקרים מדובר בתשלום ע"י העובד המנוכה משכרו בתלוש, בנוסף מחויבים בני זוג ומשפחה ובמקרים הספורים בהם משלם המעסיק, מבוצע חיוב מס הכנסה בגין ההטבה שבמידה ומהווה כפילות ביטוח מדובר באובדן כספים ללא תמורה.

גילוי חשוב שאינו מוצג בדר"כ למבוטח, הינו השתנות  התשלומים באופן שיקשה להמשיך הכיסוי  דווקא כשנזדקק לביטוח יותר מתמיד ולמרות תשלומים במשך שנים ניוותר ללא הכסף וללא כיסוי ביטוחי. נושא זה קריטי במיוחד בביטוח סיעוד קבוצתי ונמצא בימים אלה בבדיקת מ. האוצר.

תשלום מיותר בסדר גודל של כ-100 ₪ בחודש במשך 20 שנה ובפרמיה המשתנית 4 פעמים בממוצע, שהיה מופקד מידי חודש לתכנית חסכון נושאת ריבית של 3.5 מניב חיסכון של כ-155,000 ₪.   צאו וחישבו מהו הסכום שיכולתם לחסוך מביטול כפילויות ביטוח מיותר מגילכם כיום ועד היציאה לגמלאות, הרי מדובר בצבירת חיסכון, קיצור תקופת משכנתא או שימוש למטרה אחרת הדרושה למשפחה בדר"כ בסדרי גודל של מאות אלפי שקלים לפחות.

חשוב לבטח את המשפחה ולכן עשו זאת באופן אחראי ועל תסמכו על מי שנמצא לעיתים בניגוד אינטרסים שלכם, חיסכון של מאות אלפי ₪ הינו בהחלט חלק חשוב באחריות המשפחתית שלכם.

דני טל, מנכ"ל "פורשור מומחים" לבדיקת תשלומי כפל לביטוחי בריאות.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או  או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.


דף הבית   |    מי אנחנו   |    צור קשר   |    קישורים   |    פירסום   |    הוסף למועדפים   |    תנאי השימוש באתר   |