רישום לקבלת הצעות עבור:   קופת גמל

מעוניין/ת לקבל הצעות אטרקטיביות לגבי קופת גמל ?
חינם וללא כל התחייבות.

*  שם פרטי:  
*  טלפון:
   
שם משפחה:
אימייל:  
הערות:שדה חובה *

איך בוחרים קופת גמל?

  

קופת גמל הינה מכשיר חסכון לטווח ארוך. בעבר היה ניתן לפדותה גם לאחר 15 שנים והיא היתה נחשבת למכשיר חסכון הוני (החוסך היה יכול לפדות את כל כספו), אולם כיום היא לא שונה מקרנות הפנסיה: ניתן לפדותה רק בגיל פרישה וכקצבה. לאחר ועדת בכר עברו קופות הגמל משליטת הבנקים לשליטתם של בתי השקעות וחברות ביטוח, דבר שהגביר את התחרותיות בשוק זה. קופת גמל הינה מכשיר המתאים גם לעצמאי וגם לשכיר, כאשר עבור עובד שכיר חלק מהסכום מופרש על ידי המעביד וחלקו על ידי העובד (בדרך כלל 5% ו-5%). לכל אחד יש את הזכות לבחור היכן להפקיד את כספו, כך שהמעסיק אינו יכול לחייב את עובדיו לחסוך בקופת גמל מסוימת, כפי שהיה מקובל בעבר.

בעת בחירת קופת גמל חשוב לשים לב להיבטים הבאים: 

גיל המשקיע – אחד הפרמטרים החשובים בעת בחירת קופת הגמל בה תשקיעו הינו גיל המשקיע. בהתאם לגיל תקבע גם רמת הסיכון. שכן, למשקיע צעיר נותר זמן רב עד מועד פדיון הקופה והשקעה במניות הינה מומלצת לטווח רחוק. זאת, בעוד שלמשקיע מבוגר נותרו פחות שנים עד מועד פדיון הקופה ולכן לרוב יבחר להשקיע באפיקים סולידיים יותר.

רמת הסיכון – רמת הסיכון של הקופה הינה כאמור פרמטר חשוב אליו יש להתייחס בתשומת לב רבה לפני קבלת ההחלטה. רמת הסיכון נמדדת לרוב לפי סטיית התקן של הקופה. כשזו גבוהה, הקופה נחשבת למסוכנת יותר ולהיפך.

הרכב נכסי הקופה – יש לשים לב במה משקיעה קופת הגמל בה תבחרו להשקיע. יש קופות המתמחות באפיקים שונים כמו מניות, אג"ח קונצרני, אג"ח ממשלתי, שקלים ועוד. בנוסף יש קופות כלליות (המהוות את הנתח הגדול ביותר מסך הנכסים המושקעים בקופות גמל) בהן מנהל ההשקעות רשאי להשקיע על פי שיקול דעתו. גם בקופות המתמחות מומלץ לבחון את הרכב ההשקעות בפועל.

תשואות קופת גמל הינה מכשיר חסכון לטווח הארוך. לכן, בעת בחינת תשואות הקופה חשוב לבחון את התשואה לטווח הארוך ולא להסתפק בתשואה לחודשים ספורים בלבד. על אף החשיבות בבחינת התשואות חשוב לזכור כי אין בתשואות העבר להעיד על תשואות העתיד. תוכלו להשוות בין ביצועי קופות הגמל השונות בקלות ובנוחות באמצעות אתר פאנדר גמל 

http://www.gemel.funder.co.il

גוף מנהל – חשוב לקבל מידע אודות הגוף המנהל, נסיונו, ותק ומוניטין שצבר בשנות פעילותו. חשוב לשים לב גם לאיכות השירות, זמינות וקבלת דיווחים במועד.

דמי ניהול– שימו לב: בין קופות הגמל השונות קיימים הבדלים בדמי הניהול אותן הן גובות. כאשר מדובר בחסכון לטווח ארוך בו מרוכז רוב כספכם המיועד לגיל פרישה, גם הבדל של 0.1% עשוי להיות משמעותי.

  

 


דף הבית   |    מי אנחנו   |    צור קשר   |    קישורים   |    פירסום   |    הוסף למועדפים   |    תנאי השימוש באתר   |